Vabljeni predavanji

Mag. Samo Zorc, MVZT, DID, Odprti standardi kot razvojna priložnost

Paul Van Droogenbroeck, IBM Belgium, Services Science.

<inpro 2008/>
Udeleženci konference OTS se lahko udeležijo tudi predavanj četrte konference Informatika in pravo

Konferenco je podprlo:



 

Prejšnje konference OTS

12. konferenca
Sodobne tehnologije in storitve v Sloveniji

Vsebina dvanajste konference OTS je bila tesno povezana s področji delovanja tehnološke platforme za programsko opremo in storitve. V predavanjih so bila naslovljena vsa relevantna področja – od varnih storitvenih arhitektur, sodobnih programskih modelov, odprtokodnih standardov in orodij pa vse do pristopov k razvoju in orkestraciji poslovnih storitev in procesov.

 

11. konferenca
Sodobne tehnologije in storitve v Sloveniji

Leta 2006 smo obrnili nov list, gradili nove mostove virtualnega povezovanja med avtorji, razvijalci in uporabniki sodobnih informacijskih rešitev. Ugotovili smo, da implementacijske tehnologije - objekte, razrede, komponente in druge koncepte s katerimi smo v preteklosti gradili svoje rešitve, prekrivajo in ovijajo večji gradniki sodobnega povezovanja, ponudbe storitev in informacijskih rešitev. S premikom ponovno, kot že večkrat v zgodovini, je informatikom omogočen razvoj informacijskih rešitev na višji stopnji abstrakcije ter s tem uspešnejše in produktivnejše delo pri zagotavljanje rešitev, ki pripomorejo k uspešnemu razreševanju poslovnih izzivov in doseganju poslovnih ciljev.

 

10. konferenca
Objektna tehnologija v Sloveniji

Na jubilejni konferenci smo spoznali, kako se uresničuje želja razvijalcev informacijskih rešitev - biti neodvisen od programskega jezika, okolja in platforme. Ključna vloga je ponovno pripadla povezljivosti - integraciji raznolikih komponent in njihovih storitev na osnovi tehnologij komponentnih modelov, jezika XML in spletnih storitev. Neodvisnost pa smo želeli omogočiti tudi uporabnikom, zato je bilo nujno vzpostaviti standarde in mehanizme za integracijo storitev in virov informacij ter v odvisnosti od ciljne naprave in značilnosti uporabnika zagotoviti samodejno oblikovanje primerne predstavitve.

 

9. konferenca
Objektna tehnologija v Sloveniji

Proces vključevanja v EU je pred nas informatike postavil nove izzive, cilje in naloge.Poslovanje znotraj evropske skupnosti je zahtevalo odpiranje informacijskih vrat in preoblikovanje poslovnih podatkov in storitev do te mere, da jih bodo prepoznali in razumeli vsi znotraj skupnosti, hkrati pa smo morali ohraniti skrb za nacionalno identiteto. Samo fleksibilnost in odprtost naših poslovnih in informacijskih sistemov bo omogočala enakopravno sodelovanje v EU in globalni skupnosti, za kar pa potrebujemo sodobne tehnološke rešitve. Konferenca OTS'2004 je ponovno obudila tiste tehnologije, ki so ključne za uspeh na odprtih tržiščih.

 

8. konferenca
Objektna tehnologija v Sloveniji

Uresničevala se je želja razvijalcev informacijskih rešitev - biti neodvisen od programskega jezika, okolja in platforme. Ključna vloga pripada povezljivosti - integraciji raznolikih komponent in njihovih storitev na osnovi tehnologij komponentnih modelov, jezika XML in spletnih storitev. Poleg tehnologij in orodij pa smo se zavedali, da do učinkovitih programskih arhitektur za podporo sodobnemu poslovanju vodi pozorno načrtovanje in upoštevanje izkušenj. Na konferenci smo iz izmenjali izkušnje, znanja in informacije, ki so za doseganje tovrstnih ciljev potrebni.

 

7. konferenca
Objektna tehnologija v Sloveniji

Maribor je v mesecu juniju že tradicionalno gostil eno odmevnejših srečanj informatikov, ki si želijo izmenjati izkušnje ter spoznanja glede uporabe sodobnih pristopov in orodij pri razvoju informacijskih rešitev. Ključna vloga pri neodvisnosti od programskega jezika, okolja in platforme je pripadla povezljivosti-integraciji raznolikih komponent in njihovih storitev na osnovi tehnologij komponentnih modelov, jezika XML in spletnih storitev.

 

6. konferenca
Objektna tehnologija v Sloveniji

Na 6. konferenci OTS'2001 smo se seznanili s konkretnimi idejami rešitev nekaterih skupnih problemov. Ugotovili smo, da ne le vzorci, tudi zmožnosti modelirnih in programskih orodij v veliki meri ostajajo neizkoriščene. Morda je bilo tako zaradi neustreznih pristopov k razvoju in ne najbolj učinkovite organizacije projektnih skupin, ki so skušale uresničevati davno željo in zahtevo po integriranih in celovitih rešitvah. Spraševali smo se, katere tehnologije izbrati, da bo razširjanje in vzdrževanje sistemov čim enostavnejše? Ali je smiselno v ta namen graditi svoja okolja in ogrodja? In - ali nas drvenje v mobilno poslovanje ne napeljuje k sodobnejšim in učinkovitejšim vmesnikom?

 

5. konferenca
Objektna tehnologija v Sloveniji

Na konferenci OTS'2000 Objektna tehnologija v Sloveniji smo se že petič srečali, družili in izmenjali izkušnje ter spoznanja informatiki iz industrije kot tudi iz akademskih in raziskovalno-razvojnih ustanov. K sodelovanju smo povabili avtorje, ki so v prispevkih naslovili prednosti in slabosti sodobnih pristopov k razvoju informacijskih sistemov - sistemov, ki temeljijo na objektni paradigmi in komponentnem razvoju. Prispevki so podali praktična in/ali teoretična znanja, opisali izkušnje z uporabo objektne tehnologije, ali pa objektno tehnologijo povezali s katerokoli aktivnostjo iz celotnega spektra informacijskega inženirstva  - od objektnega modeliranja poslovnih procesov do zagotavljanja učinkovitega delovanja informacijskih sistemov.

 

4. konferenca
Objektna tehnologija v Sloveniji

4. konferenca OTS'1999 je nosila podnaslov "Na poti k inteligentnim komponentam", saj smo obravnavali teme, povezane z modeliranjem in načrtovanjem poslovnih objektov, njihovo porazdeljenostjo, upravljanjem objektnih transakcij, delovnimi tokovi, upravljanjem znanja in uporabo vzorcev ter ogrodij poslovnih objektov. Obenem pa je bilo poslanstvo strokovnega srečanja izmenjati praktične izkušnje in zagotoviti informacije, potrebne za proaktivno udeležbo v procesu razvoja in uporabe novih tehnologij ter pristopov na področju informatike

 

3. konferenca
Objektna tehnologija v Sloveniji

Namen strokovnega srečanja je bil prikazati praktične vidike uporabe objektne tehnologije. Na srečanju smo izmenjali informacije, znanja in izkušnje glede vpliva objektne tehnologije na vsa področja informatike. Pozornost smo namenili predvsem poslovnim objektom in vstopu v dobo objektnih omrežnih aplikacij ter možnostim povezovanja z obstoječimi sistemi in rešitvami.

 

2. konferenca
Objektna tehnologija v Sloveniji

Namen drugega strokovnega srečanja je bilo nadaljevati osnovno poslanstvo Centra za objektno tehnologijo - zagotoviti mehanizme za izmenjavo izkuąenj in posredovanje znanj o vseh področjih objektne tehnologije ter omogočiti spremljanje in vpogled v aktualna dogajanja.

 

1. konferenca
Objektna tehnologija v Sloveniji

Na prvi konferenci OTS - Objektna tehnologija v Sloveniji so avtorji prispevkov bili predvsem razvijalci, ki pri razvoju informacijskih in programskih resitev izkoriščajo prednosti ter pridobitve, ki jih nudi in zagotavlja objektna tehnologija. Prikazani so bili praktični dosežki in rezultati iz tematskih sklopov kot so uporaba OO programskih jezikov ter razvojnih okolij, OO metode analize in načrtovanja, orodja CASE za podporo OO razvoja, objektne podatkovne baze in hibridni Objektno-Relacijski pristopi k shranjevanju podatkov, OO operacijski sistemi ter distribuirani objekti, standardizacija na področju OT, ponovna uporaba, uporaba OT pri prenovitvi poslovnih in informacijskih sistemov, OT in ekspertni sistemi in vpeljava OT v podjetje.

Pokrovitelji

Pokrovitelji